Excu-lista 2010

SPJ-kurssin osalta instituutiovierailuiden koordinoinnista yms. vastaa toistaiseksi Anna Rissanen (anna.rissanen@helsinki.fi)

RYHMÄ 1: Satu Huotari (satu.huotari[at]helsinki.fi) & Eveliina Karhu (eveliina.karhu[at]helsinki.fi; )

  • Eduskunta: SDP to 7.10. klo 10
  • Ministeriö (tms.): Valtiovarainministeriö ke 13.10. klo 14.00-15.30
  • Etujärjestö: Kuluttajavirasto ke 20.10. klo 10
  • Media: Yle ti 21.9. klo 13
  • Alumni: FCG (Finnish Consulting Group) to 23.9. klo 10
  • Alumni: Demos Helsinki to 30.9. klo 10

RYHMÄ 2: Maikki Sipinen (maikki.sipinen[at]helsinki.fi) & Jaakko Kalske (jaakko.kalske[at]helsinki.fi)

  • Eduskunta: Keskusta ti 5.10 klo 12.30
  • Ministeriö: Puolustusministeriö ti 28.9 klo 10.00
  • Etujärjestö: Greenpeace ma 13.9 klo 12.00
  • Media: Mtv3 ke 13.10 klo 12.00
  • Alumni: EK pe 1.10. klo 9.00
  • Alumni: Sitra pe 24.9 klo 15

RYHMÄ 3: Otto Meri (otto.meri[at]helsinki.fi)  & Jenna Lähdesmäki (jenna.lahdesmaki[at]helsinki.fi)

  • Eduskunta: Kokoomus ti 21.9. klo 12.30
  • Ministeriö (tms.): UM ke 20.10. klo 10.00
  • Etujärjestö: Kirkon ulkomaanapu ma 27.9 klo 10.00
  • Media:  HS ti 14.9. klo 14.30
  • Alumni: Mandatum Life ti 28.9. klo 12.30
  • Alumni: Terveyden ja hyvinvoinnin laitos to 14.10. klo 14.00

RYHMÄ 4: Jaakko Malmi (jaakko.malmi[at]helsinki.fi) & Janne Uusivirta (janne.uusivirta[at]helsinki.fi)

  • Eduskunta: Vihreät ti 21.9. klo 13-15
  • Ministeriö: Tasavallan presidentin kanslia ti 12.10. klo 10.00-12
  • Etujärjestö: Akava ma 11.10. klo 12
  • Media: Suomen Kuvalehti to 23.9. klo 15
  • Alumni: Suomen Pankki to 14.10. klo 14.30-16
  • Alumni: Nokia pe 1.10. klo 09.00