Yhteystiedot

TOIMIJAT 2019

PUHEENJOHTAJISTO JA SIHTEERI

Puheenjohtaja Emma Koponen emma.a.koponen(ät)helsinki.fi
Varapuheenjohtaja Saara Kemppainen saara_kemppainen(ät)hotmail.com
Varapuheenjohtaja Elise Heino elise.heino(ät)helsinki.fi
Sihteeri Janika Lindroos

TIEDOTUS
Tiedottaja Emilia Ingman emilia.ingman(ät)helsinki.fi

GLOBAALIKASVATUS

Globaalikasvatuskoordinaattorit: Helmi Pörhölä, Eliana Tarnaala, Tuuli Aitchison

BANGLADESH-HANKE

Hankekoordinaattori Eveliina Ikonen eveliina.ikonen(ät)helsinki.fi
Bangladesh-tiimi: Atreyi Bhattacharjee, Nanni Tuominen, Nabila Nur, Susanna Leppäkorpi, Janika Lindroos

MOSAMBIK-HANKE

Hankekoordinaattori Saana Raittila saana.raittila(ät)helsinki.fi
Mosambik-tiimi: Ella Laine, Sini-Emilia Asikainen, Gina Myllymäki, Teena Asikainen, Linda Lammensalo, Suvi Tikka, Mia Hyödynmaa

KIMPPU-LEHTI

Päätoimittaja Aura Alarto aura.alarto(ät)helsinki.fi
Toimitussihteerit: Sini-Emilia Asikainen, Alva Grunthal, Emilia Haatainen, Vitus Besel

TAPAHTUMAT JA VARAINHANKINTA

Tapahtumatiimi: Säde Korja, Iida Huttunen, Enni Myllys, Meri Pietilä, Henna Korkiakangas, Inkeri Tervo, Kerttu Willamo, Aracelis Correa

Varainhankinnankoordinaattorit: 

Mira Pohjanrinne mira.pohjanrinne(ät)helsinki.fi
Essi Kurki essi.kurki(ät)helsinki.fi
Inkeri Tervo inksu.katariina(ät)gmail.com

Excu-vastaava Marilene Jokinen marilene.jokinen(ät)helsinki.fi

VALIOKUNNAN EDUSTAJAT HYYssä
HYYn hallituksen kehitysyhteistyövastaava:                                                        Kukka Louhimies kukka.louhimies(ät)helsinki.fi