Etusivu

Tervetuloa Stigma ry:n kotisivuille!

Stigma ry on Helsingin yliopiston valtiotieteellisen tiedekunnan yhteiskuntapolitiikan (ent. sosiaalipolitiikan) opiskelijoiden ainejärjestö. Järjestön tavoitteena on toimia opiskelijoiden edunvalvojana, integroida uudet opiskelijat yliopistomaailmaan sekä edistää opiskelijoiden viihtyvyyttä ja sosiaalista kanssakäymistä järjestämällä erilaisia tapahtumia ja tilaisuuksia. Yhdistys toimii linkkinä sosiaalitieteiden laitoksen henkilökunnan, yhteiskuntapolitiikan oppiaineen opettajien ja opiskelijoiden välillä. Stigma ry on perustettu vuonna 1958 ja on siten valtiotieteellisen tiedekunnan vanhin ainejärjestö. Yhdistys on rekisteröity vuonna 1985.

Vuoden 2022 hallitus:

Puheenjohtaja
Nora Pihlajaniemi – nora.pihlajaniemi (at) helsinki.fi

Varapuheenjohtaja ja työelämävastaava
Elena Tulyakova – elena.tulyakova (at) helsinki.fi

Taloudenhoitaja ja sihteeri
Emilia Muuri – emilia.muuri (at) helsinki.fi

emilia2021

Viestintä- ja ympäristövastaava
Sanni Satosuo – sanni.m.satosuo (at) helsinki.fi

sanni2021

Viestintävastaava
Inkeri Saarenaho – inkeri.saarenaho (at) helsinki.fi

Tapahtumavastaava
Susanna Ahokas – susanna.ahokas (at) helsinki.fi

susanna2021

Yhdenvertaisuus-, työelämä- ja opintovastaava
Semra Shakir – semra.shakir (at) helsinki.fi

Urheilu-, alumni- ja opintovastaava
Lia Pursiainen – lia.pursiainen (at) helsinki.fi

lia2021

 

Alla olevasta linkistä pääset antamaan palautetta tai kehitysehdotuksia Stigma Ry:n toiminnasta.
Jatkuvan palautteen lomake