Etusivu

Tervetuloa Stigma ry:n kotisivuille!

Stigma ry on Helsingin yliopiston valtiotieteellisen tiedekunnan yhteiskuntapolitiikan (ent. sosiaalipolitiikan) opiskelijoiden ainejärjestö. Stigma ry on perustettu vuonna 1958 ja on siten valtiotieteellisen tiedekunnan vanhin ainejärjestö. Yhdistys on rekisteröity vuonna 1985.
Järjestön tavoitteena on toimia opiskelijoiden edunvalvojana, integroida uudet opiskelijat yliopistomaailmaan sekä edistää opiskelijoiden viihtyvyyttä ja sosiaalista kanssakäymistä järjestämällä erilaisia tapahtumia ja tilaisuuksia. Yhdistys toimii linkkinä sosiaalitieteiden laitoksen henkilökunnan, yhteiskuntapolitiikan oppiaineen opettajien ja opiskelijoiden välillä. Lisäksi teemme tärkeää sidosryhmäyhteistyötä työelämätoimijoiden sekä alumniyhdistyksemme Helsingin yliopiston yhteiskuntapolitiikan alumnit ry:n kanssa.

 

Vuoden 2024 hallitus:

Puheenjohtaja ja tapahtumavastaava : Elise Tenhonen – elise.tenhonen (at) helsinki.fi

Varapuheenjohtaja, tilavastaava ja viestintävastaava: Emilia Muuri– emilia.muuri (at) helsinki.fi

Työelämävastaava, alumnivastaava: Elena Tulyakova – elena.tulyakova (at) helsinki.fi

Taloudenhoitaja, yhpo-nalle vastaava: Eveliina Ruusola – eveliina.ruusola (at) helsinki.fi

Sihteeri: Rosaliina Frantti –  rosaliina.frantti (at) helsinki.fi

Viestintä- ja ympäristövastaava: Iina Eneberg – henriina.eneberg (at) helsinki.fi

Opintovastaava: Aleksiina Asell – aleksiina.asell (at) helsinki.fi

Urheiluvastaava: Hanna Ikonen – hanna.e.ikonen (at) helsinki.fi

Yhdenvertaisuus- ja kulttuurivastaava: Emma Loistovuori-Östeberg – emma.loistovuori-osterberg (at) helsinki.fi

 

Alla olevasta linkistä pääset antamaan palautetta tai kehitysehdotuksia Stigma Ry:n toiminnasta.
Jatkuvan palautteen lomake