Opiskelijaedustajat

Opiskelijaedustajat eli hallopedit ovat opiskelijoita, jotka edustavat oppiaineemme opiskelijoita yliopiston eri hallintoelimissä. He toimivat tarvittaessa yhteistyössä ainejärjestön hallituksen kanssa. Opiskelijaedustajat ovat opiskelijoiden edustajia yliopistolla, eli heihin saa olla yhteydessä, jos haluaa vaikuttaa yliopiston viralliseen päätöksentekoon.

 

Yhteiskunnallisen muutoksen kandiohjelman johtoryhmä:

Matteus Pellikka – matteus.pellikka@helsinki.fi

Saara Suominen – saara.suominen@helsinki.fi

 

Yhteiskunnallisen muutoksen maisteriohjelman johtoryhmä:

Titta Hiltunen – titta.hiltunen@helsinki.fi

Roy Eskelinen – roy.eskelinen@helsinki.fi

 

Valtiotieteellisen tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Sonja Öberg, – sonja.oberg@helsinki.fi

Oona Leinonen –  oona.a.leinonen@helsinki.fi

 

 

Lisää tietoa tiedekuntaneuvostosta löydät täältä.

 

Yliopistokollegio

Mathilda Timmer – mathilda.timmer@helsinki.fi

Lisätietoa yliopistokollegiosta löydät täältä.

 

 

Leave a Reply