Henkilökunta HY/ erikoislääkärikoulutus

Helsingin yliopiston psykiatrian opetus- ja tutkimusyksikkö

Psykiatriakeskus

Välskärinkatu 12 A

PL 22, 00014 Helsingin yliopisto

 

Professorit

Erkki Isometsä_A_2014b

Johtaja

Erkki Isometsä, psykiatrian professori, runkokoulutuksen vastuuhenkilö

erkki.isometsä@hus.fi

puh. 09-47163728

Paunio Tiina 2103-14_webphoto HY_Linda Tammisto (2)

Varajohtaja

Tiina Paunio, psykiatrian professori (ruots), eriytyvän vaiheen vastuuhenkilö

tiina.paunio@hus.fi

Puh. 09-47163734

 

mauri

Marttunen Mauri, nuorisopsykiatrian professori, nuorisopsykiatrian vastuuhenkilö

mauri.marttunen@hus.fi

puh. 040 833 4125

Ninan kuva1

Nina Lindberg, oikeuspsykiatrian professori, oikeuspsykiatrian vastuuhenkilö

nina.lindberg@hus.fi

 

Hannu Koponen

Hannu Koponen, vanhuspsykiatrian professori, vanhuspsykiatrian lisäkoulutuksen vastuuhenkilö

hannu.j.koponen@hus.fi

Puh. 09-47163737

Muu henkilökunta:

Professori Isometsän sihteeri (runkovaihe):

Piia Frondelius

piia.frondelius@hus.fi

Puh. 09-471 63727

Ruotsinkielinen opetus / prof. Paunion sihteeri (eriytyvä vaihe):

Irina Kruskopf

irina.kruskopf@hus.fi

puh. 09-471 63732

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *